Ptyś na pokładzie Kosmy i gorąca prośba o pomoc!

Fundacja Projekt Kosma powstała 6 lat temu. Przez te lata trafiło do nas wiele starszych schorowanych i skrzywdzonych psiaków, którym starałam się stworzyć optymalne warunki do życia. Obecnie w fundacji opiekuję się 32 zwierzakami.
Od kilku lat współpracuje ze Schroniskiem Ciapkowo z Gdyni. I tak do fundacji z Ciapkowa trafił: Stasio psiak z zespołem Cushinga, chorymi stawami sercem przewlekłym zapaleniem trzustki i niedoczynnością tarczycy. Pucuś, Nolan i Filek psy z niedoczynnością tarczycy, chorym sercem i chorą wątrobą. Gifcik niewidomy z chorym sercem i wątrobą. Femcio psiak po udarze z chorym sercem i stawami. Franio z niedoczynnością tarczycy, chorym sercem, guzem odbytu z przerzutami do wątroby.
Kilka dni temu do fundacji dołączył 14 letni psiak Ptyś. Psiak choruje na serce. Ma bardzo dużą anemię i stan zapalny, jest skrajnie wyniszczony. Ma zaniki mięśniowe. W chwili obecnej jest dalej diagnozowany i leczony.
Chciałabym napisać o nim kilka zdań.
Prowadząc fundację miałam do czynienia z psami, które były zaniedbane, latami nie leczone. Ptyś jest psiakiem, który wyjątkowo mnie poruszył
Trafił do schroniska Ciapkowo w wyniku interwencji, rokowania co do stanu zdrowia były bardzo ostrożne.
Dzięki determinacji lekarzy i pracowników schroniska stan psa trochę się poprawił. Ptyś był przez lata nieleczony i zaniedbany. Efektem jest skrajne wyniszczenie, niedowaga i choroby.
Ptyś, gdy do nas trafił ważył 2,8 kg. Przy jego wieku i wielkości powinien co najmniej ważyć 7-8 kg.
W chwili obecnej przyjmuje leki na serce, antybiotyki i suplementy wzmacniające organizm. Jest dokarmiamy kilka razy dziennie.
Dzisiaj zwracam się do Państwa o pomoc dla niego. Dla Ptysia. Psa który bardzo chce żyć.
Jest osłabiony, ale dzielnie tupta na wybiegu z innymi psiakami.
Psa, który jak każdy inny ma prawo do godnego życia.
Fundacja jest taką przystanią dla wszystkich psich rozbitków. Porzuconych w ostatnich latach, miesiącach swego życia.
Wszystkim, którzy mogą i chcą pomóc Ptysiowi serdecznie dziękuję.

Wsparcie w postaci datków proszę przesyłać na konto fundacji
Fundacja Projekt KOSMA Pomagamy Psim Seniorom
84-240 REDA UL OGRODNIKÓW 2

PayPal projektkosma@wp.pl

Ptys bardzo chętnie przyjmie karmę:
Schesir
puszeczki Applaws

Poniżej zdjęcia Ptysia.
Zapraszam do wsparcia.
Dziekuję w jego imieniu za pomoc.